Kursused

Mis on Saori- ja kangasteljed?

Saori- ja kangasteljed on kompaktsed, lihtsalt käsitletavad ja omapärased kangasteljed. Tegevus Saori kangastelgedel arendab oskust olla loov ja loominguline, kasutades erinevaid taaskasutusmaterjale ja lõngu. Kuduja koob, väljendades oma vabadust ja loomingulisust. Alati pole see lihtne, sest me elame maailmas, mis on täis reegleid ja piiranguid. Loovkudumine on just selleks, et unustada ümbritsev maailm, olla kohal, nautida värvide mängu ja kudumist.

Näpustuudio on koht Võrumaa noortele, kus saab õppida kangakudumist kasutades kaasaegseid töövahendeid. Kangakudumisel omandab õppija oskusi kasutada erinevaid tekstiilmaterjale, värvide ja materjalide sobitamise võimalusi. Kõik see arendab loovust ja aitab olla tegijal arenemisvõimeline.

Töö käigus õpitakse riiete taaskasutust, mis on üks enim populaarsust koguv tegevus. Käesoleval hetkel on MTÜ-l olemas kaks suurt kangastelge ja kaks saori kangastelge. Kangakudumine võimaldab rakendada üks-ühele õpet, mis sobib noortele ja lastele, kes vajavad individuaalset lähenemist.

Kellele sobib?

Loovkudumine Saori kangastelgedel sobib lastele alates 5. eluaastast kuni täiskasvanuteni, samuti ka erivajadustega inimestele, sõltumata soost, vanusest, vaimsest ja füüsilisest tervisest.

Kangakudumine õpetab väärtustama materjalide ja tekstiili taaskasutamist suurendades noortes vastutustunnet säästva ühiskonna arendamisel.

Info teljetoa kasutamise kasutamise kohta:

  • Kangastelgedel kudumise ühe päeva tasu on 6€ + lõimematerjali tasu
  • Vaibamaterjal peab olema  kudujal endal.

Kui vajad juhendaja abi, pakume järgmist:  kuidas lõigata kaltsumaterjali, kuidas kududa kaltsuvaipa, töö viimistlemine (lisandub 10€ ühe tunni kohta).

Vaibakuduja, ole valmis, et vajad kudumiseks kaks-kolm järjestikku päeva.

Teljetuba on avatud igal tööpäeval kell 10.00-18.00.